Kultura
Samostojna razstava večmedijskega umetnika Borisa Beje: Album
V Galeriji GONG je na ogled samostojna razstava večmedijskega umetnika Borisa Beje. Predstavil se bo z večletnim raziskovalnim projektom z naslovom Album, v katerem naslavlja pomembna aktualna vprašanja, povezana z oblikovanjem trajnostne družbe. Razstavo je zasnoval kot ambientalno postavitev, sestavljeno iz dveh vsebinsko povezanih sklopov: serije fotokolažev Hvala za rože (2021–2023) in novega cikla tekstilnih del, ki ju povezuje motiv cvetličnega tihožitja. Kustosinja razstave je Nataša Kovšca.
