Kultura
Odprtje samostojne razstave Borisa Beje z naslovom Album
V Galeriji GONG bo na ogled samostojna razstava večmedijskega umetnika Borisa Beje. Predstavil se bo z večletnim raziskovalnim projektom z naslovom Album, v katerem naslavlja pomembna aktualna vprašanja, povezana z oblikovanjem trajnostne družbe. Razstavo je zasnoval kot ambientalno postavitev, sestavljeno iz dveh vsebinsko povezanih sklopov: serije fotokolažev Hvala za rože (2021–2023) in novega cikla tekstilnih del, ki ju povezuje motiv cvetličnega tihožitja. Kustosinja razstave je Nataša Kovšca.
Razstava bo na ogled do 7. avgusta 2026.
